Can Uzun milli takım tercihini açıkladı: ‘Kalbimin sesini dinledim’

Almanya 2. Futbol Ligi (2. Bundesliga) ekiplerinden Nürnberg’te forma giyen 18 yaşındaki Can Yılmaz Uzun, A Milli Takım tercihinin Türkiye olduğunu açıkladı.

Türkiye Ümit Milli Takım formasını da giyen Can, sosyal medya hesabından Türk Milli Takımı formasını giydiği bir fotoğrafla yaptığı paylaşımda, “Kalbimin sesini dinledim” ifadelerinin yanına kalp ve Türk bayrağı emojileri koydu.

HAMİT ALTINTOP’UN ETKİSİ BÜYÜK

Almanya Futbol Federasyonu yetkililerinin de Alman Milli Takımını tercih etmesi için yoğun çaba gösterdiği Can’ın Türk Milli Takımın tercihinde A Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop’un çabalarının da çok etkili olduğu öğrenildi.

Can, bu sezon Nürnberg formasıyla ligde ve kupada çıktığı 23 maçta 15 gol attı.

“TAKTİKSEL DEĞERLENDİRME YAPMADIM”

Milli takım tercihinin ardından Sky Sport’a açıklamalar yapan Can Uzun şöyle konuştu:

“Kalbimin sesini dinledim. Böyle bir karar, kulüp değiştirmek gibi bir kariyer kararı değil, gönül kararıdır. Milli takımı hissetmeniz gerekiyor ve burada kalbim ve içgüdülerim Türkiye’nin benim için doğru seçim olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz aylarda ailemle ve en yakın arkadaşlarımla bu konuyu çok konuştum ve onların fikirlerini dinledim. Sonuçta yürekten gelen çok kişisel bir karar verdim. Bu benim kararım ve bana çok iyi ve kesinlikle doğru geliyor. Söylediğim gibi, bu yürekten verilen bir karardı ve hangi milli takımın şampiyonluğu kazanma şansımı artıracağı ya da daha iyi reklam anlaşmaları elde edebileceği konusunda herhangi bir taktiksel değerlendirme yapmadım. Kendi ülkenizde bir futbol efsanesi olmaktan daha büyük bir şey yoktur. Her şeyimi vereceğim ve Türkiye adına gururla oynayacağım. Harika şeyler başarmak için her şeyimi vereceğim.

“HAMİT ALTINTOP ÇOK ÇABALADI”

Hamit Altıntop’la geçen yazdan bu yana iletişim halindeyiz. Kendisi çok çabaladı ve benim için önemli bir etken oldu. Yaklaşık iki saat boyunca futboldan, Türkiye’den, Türk futbolunun hedeflerinden ve ayrıca milli takımdaki gelecekteki rolümden bahsettik. Daha sonra kendisinden çok şey öğrenebileceğim Vincenzo Montella ile kapsamlı bir telefon görüşmesi daha yaptım. Onun bana futbol açısından bakışını ve futbol oynamama izin vermesini seviyorum.

“EURO 2024’TE OLACAĞIM”

EURO 2024 benim en büyük hedefim. Hamit Altıntop ve Vincenzo Montella da Nürnberg’de iyi performans sergilemeye devam edersem orada olacağımı bana açıkça ifade ettiler. Çocukken hep bunun hayalini kurardım. Bir futbolcu için bundan daha büyük bir şey yoktur. Mümkün olduğu kadar büyük turnuvalarda oynamak ve mümkün olduğu kadar ileri gitmek için elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x