Körfez’in sağlığı Türklere emanet: Önce Abdi İbrahim, şimdi Çeçen

Gökmen Mert KURAL

Türk sağlık ve ilaç şirktlerinin yeni gözdesi Körfez ülkeleri oluyor.

Geçen hafta Riyad’da ortaklık kurarak Suudi Arabistan’a giren ilk Türk ilaç şirketi Abdi İbrahim’in ardından bu kez Türkiye’nin önde gelen gruplarından biri daha Körfez’e giriş yaptı.

İş insanı İbrahim Çeçen’in oğlu Murat Çeçen’in yönettiği CCN Holding, Katar’la sağlık anlaşması imzaladı.

Katar’ın en büyük gruplarından Aamal Holding bünyesindeki Aamal Medical ile anlaşma imzalayan CCN Holding ile sağlık konusunda işbirliği gerçekleştirecek. Teknolojiden gayrimenkule kadar birçok alanda yatırımları bulunan Aamal ile CCN Yatırım Holding, ilk adımda ekip anlaşmasını devreye alacak. Bu anlaşma ile sağlık tesisi yönetim hizmetleri sunarak sağlık tesislerinin operasyonel verimliliğini artıma hedeflenecek. İmza törenine Türkiye’nin Katar Büyükelçisi Mustafa Göksu ve Aamal CEO’su Rashid Al Mansoori gibi isimler katıldı. Türk şirketlerle yapılan anlaşmalarla tıpkı Suudi Arabistan’da var olan Vision 2030’da olduğu olduğu gibi Katar’ın da Watar 2030 projesi için sağlık altyapısının geliştirilmesi hedefleniyor.

KÖİ PROJELERİNDE YER ALIYOR

Aamal Company Direktörü Sherif Shehata “Bu işbirliği, Katar’ın devam eden sağlık hizmetleri dönüşüm girişimlerini desteklemek için birinci sınıf çözümler sunmaya olan bağlılığımızın altını çiziyor. Bu anlaşmayla Aamal Medical ve CCN Yatırım Holding, tesislerinin operasyonel ve bakım yükünü hafifleterek büyük sağlık hizmeti sağlayıcılarının klinik sonuçlara ve hasta bakımına odaklanmasına yardımcı olmayı amaçlıyor” dedi. CCN Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Bayar ise “Aamal Medical ile birlikte sağlık sektörünün sürekli gelişen ihtiyaçlarını karşılayan dönüştürücü çözümler yaratma yolculuğuna çıkmayı planlıyoruz” diye konuştu.

CCN Holding’in sağlık şirketi CCN Klinik, kamu-özel ortaklığında işletilen son teknoloji sağlık kampüslerinde tıbbi ekipman planlama, yatırım ve operasyon faaliyetleri yürütüyor. Şirketin bünyesinde 97 Üniteli Genel, Onkolojik ve Çocuk Endoskopi Ünitesi, 127 Üniteli Erişkin ve Çocuk Kemoterapi Merkezi, Tüp Bebek Merkezi, Göz Hastalıkları Merkezi, Erişkin ve Çocuk Kemik İliği, 10 Yataklı İyot Tedavi Merkezi, 38 Yataklı Erişkin ve Çocuk Diyaliz Merkezi, 24 Yataklı Yanık Merkezi bulunuyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x